fbpx
Domov Nočný blog Nočný blog o voňavej lesnej meditácii a tanieroch hubovej polievky

Nočný blog o voňavej lesnej meditácii a tanieroch hubovej polievky

Autorka Jana Štrbková
Aj keď sa vám stane, že vás pri jedení mojej krémovej hubovej polievky neobjíme meditácia, určite vás dostane jej lahodná chuť.

Vlhkosť otvára póry na celom tele a do nosa stúpajú omamné éterické oleje z ihličnanov. Kráčam vychodeným chodníčkom. Občas ma osviežia kvapky, ktoré sa skĺzli zo zelených listov. Raz pošteklia nos, inokedy stekajú po lícach a tie najnezbednejšie trafia presne za golier a veselo šteklia chrbát.

Dnes sa už vôbec nesnažím hľadať huby, žiadne vzrušenie zberačky ma nechytá :-). Veď stačí len letmo oprieť zrak o zem a už vystrkujú dubáky posmelené dažďom, svoje krásne mladé hlavičky. Dnes sa mi rozhodla vyčistiť hlavu voňavá lesná meditácia. 
Jana Štrbková

z húb sa dajú pripraviť samé špeciality
Z húb sa dajú pripraviť samé špeciality. Foto: Jana Štrbková

Tancujem okolo nich, obdivujem neobyčajnú vôňu obklopujúcu všetko navôkol, húštinu strácajúcu sa v teplom opare, nechávam sa chlácholiť šumením miliónov listov tvoriacih živý zelený strop mojej rozľhlej meditačnej arény. Neviem, ako dlho sa strácam za jedným kopčekom, potom za druhým, objavujem cesty, kamene a prenádherné duby, ktoré som stratená tam vonku, nenachádzádzala roky… 

Pokoj v duši ma mocne objal a ja stúpajúc k okraju nášho lutilského lesa, predsa len som pozbierala aj zopár húb. Veď ktovie, možno sa mi z nich podarí uvariť meditačnú polievku, v ktorej vstúpi do každého labužníka všeobjímajúci lesná harmónia.  

Aj keď sa vám stane, že vás pri jedení mojej krémovej hubovej polievky neobjíme meditácia, určite vás dostane jej lahodná chuť.  
Jana Štrbková

Čerstvé huby na polievku.
Čerstvé huby sú výbornou ingredienciou na varenie. Foto: Jana Štrbková

Moje najobľúbenejšie hubové recepty:

Ešte si prečítajte

Zanechať komentár

* Použitím tohto formulára súhlasíte s uložením a spracovaním vašich údajov na tejto webovej stránke.

Webová stránka používa cookies, aby bola pre vás atraktívnejšia. Predpokladáme, že s tým súhlasíte, ale môžete sa odhlásiť, ak si budete priať. Súhlasím Čítaj viac

Privacy & Cookies Policy
VA-146072466-1