Domov Vianočné pečenie Úžasné plnené košíčky

Úžasné plnené košíčky

Autorka Jana Štrbková
Recept na úžasné plnené košíčky

Desaťročia vládnu medzi našimi najobľúbenejšími vianočnými koláčikmi úžasné plnené košíčky. Orechové cesto spolu s maslovou plnkou a lahodnou čokoládovou polevou vytvárajú totiž úplne dokonalý sviatočné dezert.

Už dvadsať rokov pripravujem úspešné ženské časopisy, z mnohých spomeniem aspoň, že ako zástupkyňa šéfredaktorky som stála pri zrode Nového Času pre ženy, ako výkonná šéfredaktorka pri megaúspešnom štarte magazínu Evita a teraz pre vás ako šéfredaktorka spolu so svojimi skvelými kolegyňami pripravujem vynikajúci magazín Lenna. A práve naša milá čitateľka Lenny nám do redakcie poslala svoj skvelý rodinný recept na Košíčky, ktoré sa u nich pečú len na Vianoce.
Jana Štrbková
„Milá redakcia, cez sviatky pečiem vždy len overenú klasiku. U nás doma sú najobľúbenejšie plnené košíčky, ktoré sú dlhé desaťročia rodinnou špecialitou a pripomínajú mi detstvo. Pripravujem ich vždy len raz do roka, a to práve na Vianoce.“
čitateľka Júlia

Recept na úžasné plnené košíčky

Úžasné plnené košíčky

Plnené košíčky s čokoládovou polevou podľa vynikajúceho overeného receptu. Vianočné pečenie plnené košíčky, vianočné pečenie Slovenská kuchyňa
Videorecept titul
Videorecept popis
Vytlačiť recept
Porcie: 20 kúskov Čas prípravy: Čas varenia/pečenia:
Nutrition facts: 200 calories 20 grams fat
Hodnotenie 3.0/5
( 2 počet hlasov )

Ingrediencie

Na cesto:
150 g  masla, 100 g mletých orechov, 250 g hladkej múky, 80 g cukru, 1 vajce, 1 lyžicu kakaa, 1 prášok do pečiva, maslo na vymastenie plechových košíčkov
Na plnku:
5 vajec, 200 g práškového cukru, 1 vanilkový cukor, 250 g masla
Na polevu:
100 g horkej čokolády na varenie, 50 g masla
Na ozdobenie:
celé lúpané mandle

Postup

1. Pripravíme si cesto. Múku preosejeme spolu s práškom do pečiva a kakaom, v strede vyhĺbime jamku, pridáme cukor, na plátky nakrájanú heru, orechy a vajce. Vymiesime cesto. Prikryté dáme na dve hodiny odpočívať do chladničky.
2. Do maslom vymastených plechových košíčkov vtláčame cesto natenko tak, aby nám uprostred vznikla priehlbina. Pečiem pri teplote 200 °C asi 10 minút, do svetlohneda. Košíčky vyberieme z rúry, necháme trochu vychladnúť a vyklopíme.
3. Pripravíme si krém. Nad parou šľaháme dotuha vajcia s práškovým a vanilkovým cukrom, odstavíme a necháme za stáleho miešania vychladnúť. Nakoniec do krému vmiešame maslo. Plnku dáme do zdobiaceho vrecka a naplníme ňou košíčky.
4. Pripravíme si polevu. Čokoládu na varenie rozpustíme spolu s tukom nad parou a potrieme ňou povrch košíčkov. Nakoniec dozdobíme mandľou.

Ešte si prečítajte

Zanechať komentár

Webová stránka používa cookies, aby bola pre vás atraktívnejšia. Predpokladáme, že s tým súhlasíte, ale môžete sa odhlásiť, ak si budete priať. Súhlasím Čítaj viac

Privacy & Cookies Policy
VA-146072466-1