fbpx
Domov Jednoduché VIDEORECEPT: Najlepší domáci krémeš

VIDEORECEPT: Najlepší domáci krémeš

Autorka Jana Štrbková
najlepší domáci krémeš

Najlepší domáci krémeš je evergreen, milovaný zákusok, na ktorom netreba nič meniť. Lebo je dokonalý. A ešte aj jednoduchý a rýchly. Mám tu pre vás môj osvedčený videorecept. Tak si ho spolu so mnou rýchlo pripravte.

najlepší domáci krémeš

VIDEORECEPT: Najlepší domáci krémeš

Najlepší domáci krémeš je evergreen, milovaný zákusok, na ktorom netreba nič meniť. Lebo je dokonalý. A ešte aj jednoduchý a rýchly. Mám tu pre vás môj osvedčený videorecept. Tak si ho spolu so mnou rýchlo pripravte. Jednoduché domác krémeš European
Najlepší domáci krémeš
Recept na najlepší domáci krémeš, na ktorom netreba nič meniť.
Vytlačiť recept
Porcie: 20 kusov Čas prípravy: Čas varenia/pečenia:
Nutrition facts: 200 calories 20 grams fat
Hodnotenie 5.0/5
( 1 počet hlasov )

Ingrediencie

2 ks rozvaľkaného lístkového cesta, 1 liter mlieka , 4 balíčky vanilkového pudingu, 150 g kryštálového cukru, 4 vajíčka, 1 ČL vanilkovej pasty alebo 1/2 ČL mletej vanilky, 150 g masla, 50 ml rumu, štipka soli, 500 ml 40% smotany na šľahanie,  práškový cukor na posypanie

Postup

Na krémeš potrebujeme 2 ks vyvaľkaného lístkového cesta. Spodné cesto, ktoré sme si kúpili spolu s papierom na pečenie, vložíme na plech a pečieme v rúre vyhriatej na 220 ˚C asi 8 minút dozlatista.

Druhé cesto si aj s papierom na pečenie preložíme na obrátený plech na pečenie a rozktojíme na 20 štvorčekov. Tie budú tvoriť vrch krémešov. Pečieme v rúre vyhriatej na 220 ˚C asi 8 minút dozlatista.

Na pudingový krém si dáme zovrieť 2/3 mlieka spolu s kryštálovým cukrom a vanilkovou pastou alebou dreňou z 1 vanilkového struku. V zvyšnej tretine rozmiešame pudingový prášok. Dôležité je, aby sme nemali v pudingu hrudky.  Oddelíme žĺtky od bielkov. Žĺtky primiešame k pudingovému prášku. 

Do vriaceho mlieka nalejeme rozmiešaný pudingový prášok zo žĺtkami a uvaríme hustý, hladký krém, trvá to asi 2 minúty. Odstavíme z ohňa. Do horúceho krému vmiešame maslo a ru. Z bielkov a štipky soli vyšľaháme tuhý sneh a po tretinách ho zamiešame do horúceho pudingového krému. 

Horúci pudingový krém vylejeme na plech, v ktorom je upečený spodný plát lístkového cesta.  Plnku rovnomerne rozotrieme cukrárskou špachtľou. Necháme úplne vychladnúť. 

Na druhú vrstvu krémešu vyšľaháme dotuha studenú smotanu z chladničky. Navrtstvíme ju na vychladenú pudingovú plnku a rovnomerne rozotrieme. A necháme pol hodinu stuhnúť v chladničke.

Na stuhnutý koláč naukladáme vedľa seba upečené vrchné cesto nakrájané na porcie. Nakoniec pocukríme práškovým cukorm a nakrájame na porcie. Ihneď podávame. 

Ešte si prečítajte

Zanechať komentár

* Použitím tohto formulára súhlasíte s uložením a spracovaním vašich údajov na tejto webovej stránke.

VA-146072466-1