fbpx
Domov Jednoduché Na schladenie: Pravé grécke tzatziky

Na schladenie: Pravé grécke tzatziky

Autorka Jana Štrbková
tzaziky recept

Predĺžme si dovolen ku aspoň tak, že si chuť našich obľúbených destinácií prinieme do svojej kuchyne. Pripravte si spolu so mnou pravé grécke tzatziky. Je to dokonalo chutné schladenie.

tzaziky recept

Na schladenie: Pravé grécke tzatziky

Aj keď na dovolenky takmer necestujeme, môžeme si chuť našich obľúbených destinácií priniesť aspoň do svojej kuchyne. Pripravte si spolu so mnou pravé grécke tzatziky. Je to dokonalo chutné schladenie. Jednoduché Na schladenie: Pravé grécke tzatziky European
Videorecept titul
Videorecept popis
Vytlačiť recept
Porcie: 2 Čas prípravy:
Nutrition facts: 200 calories 20 grams fat
Hodnotenie 5.0/5
( 1 počet hlasov )

Ingrediencie

500 ml bieleho jogurtu gréckeho typu, 3 menšie uhorky, 4 strúčiky nového cesnaku, 1 lyžicu olivového oleja, morskú soľ, zväzok čerstvého kôpru zo záhradky alebo z trhu

Postup

  1. Uhorky ošúpeme, na hrubom strúhadle postrúhame a necháme ich v sitku chvíľu stiecť. Kôpor umyjeme a nasekáme nadrobno.
  2. Do šalátovej misy vysypeme odkvapkané uhorky, nasekaný kôpor, pretlačené strúčiky cesnaku, jogurt, olivový olej a soľ.
  3. Dobre premiešame a dáme do chladničky na hodinku odstáť.

 

Tip Medových motúzov

Leto je úžasné aj preto, že môžeme používať v kuchyni čerstvo natrhané bylinky. Kôpor je hotovou prírodnou lekárničkou! Zlepšuje trávenie, podporuje chuť do jedla aj detoxikáciu tela od škodlivých látok. Má silné protizápalové účinky a ochraňuje pred chrípkou a nachladnutím. Prečisťuje močové cesty a obličky. Ochraňuje organizmus pred pôsobením voľných radikálov, zabezpečuje pevné kosti a kĺby. Upokojuje stresom podráždené nervy. Používa sa na dochutenie šalátov, polievok, omáčok aj mäsa, nátierok či zaváranín.

Ešte si prečítajte

Zanechať komentár

* Použitím tohto formulára súhlasíte s uložením a spracovaním vašich údajov na tejto webovej stránke.

VA-146072466-1