fbpx
Domov Zdravé a fit Fit karamelovo – čokoládové rezy

Fit karamelovo – čokoládové rezy

Autorka Jana Štrbková
fit karamelovo - čokoládové rezy bez cukru.

Milujete tajk ako ja karamelové zákusky? Pripravte si spolu so mnou fit karamelovo – čokoládové rezy bez cukru. Áno, je to možné a sú úplne perfetkné. Vyskúšajte.

fit karamelovo - čokoládové rezy bez cukru.
Vynikajúci recept na fit karamelovo - čokoládové rezy bez cukru. Sú dokonalé! Zdravé a fit Fit karamelovo – čokoládové rezy European
Videorecept titul
Videorecept popis
Vytlačiť recept
Porcie: 6 Čas prípravy: Čas varenia/pečenia:
Nutrition facts: 200 calories 20 grams fat
Hodnotenie 5.0/5
( 1 počet hlasov )

Ingrediencie

Na 1 tortovú formu s priemerom 15 cm potrebujeme:
1 hrnček ovsených vločiek, 1/4 hrnčeka kokosovej múky, 4 PL medu (alebo javorového sirupu), 4 PL roztopeného kokosového oleja, 1 ČL vanilkového extraktu
Na karamelovú vrstvu: 60 g mandľového masla (vyrobené z 2 hrnčekov lúpaných mandlí), 8 datlí, 1 ČL vanilkového extraktu
Na čokoládovú polevu: 30g tmavej horkej čokolády, 1 ČL kokosového oleja

Postup

  1. Vyrobíme si mandľové maslo. 2 hrnčeky mandlí mixujeme v sekáčiku potravín 15-20 minút na vysokých otáčkach. Ak sa rozsekané mandle počas mixovania prilepia na kraje mixéra, treba ich pridať k zvyšku hmoty.
  2. Ovsené vločky rozmixujeme na hladkú múku. V miske ich zmiešame s kokosovou múkou, medom, roztopeným kokosovým olejom a vanilkovým extraktom. Vznikne husté cesto, ktoré rozotrieme do malej formy vystlanej papierom na pečenie.
  3. Cesto pečieme 15 minút na 180 ⁰C dozlatista.
  4. Kým sa cesto pečie, pripravíme si karamelovú vrstvu. V mixéri mixujeme dohladka (asi 5 minút) mandľové maslo s datlami a 1 ČL vanilkového extraktu.
  5. Karamelovú hmotu rozotrieme na vychladnuté cesto. Vodnom kúpeli roztopíme čokoládu s 1 ČL kokosového oleja.
  6. Roztopenú čokoládu vylejeme na vrch koláča a uložíme ho na 30 minút do mrazničky. Potom koláč nakrájame na tenké trojuholníky. Skladujeme v chladničke vo vzduchotesnej nádobe.

Tip Medových motúzov

Kokosový olej obsahuje tuky so stredne dlhým reťazcom, ktoré sú rýchlo využiteľným zdrojom energie. Zbavujú závislosti na glukóze! Upravujú hladinu cholesterolu a triglyceridov. Podporujú tvorbu hormónov. Olej má vysoký obsah vitamínov A, C, E. Výborne využitelná energia pre bunky, z ktorej nepriberiete!

Ešte si prečítajte

Zanechať komentár

* Použitím tohto formulára súhlasíte s uložením a spracovaním vašich údajov na tejto webovej stránke.

VA-146072466-1