fbpx
Domov Jednoduché Moje recepty z Telerána 18.4.24: Tvaroh a med je dokonalá kombinácia

Moje recepty z Telerána 18.4.24: Tvaroh a med je dokonalá kombinácia

Autorka Jana Štrbková
vtáčie mlieko s medom

Tvaroh a med sa k sebe veľmi hodia a dosvedčujú to aj moje recepty z Telerána. Spomienkou na detstvo sú vtáčie mlieko, tvarohový miláčik a strúhaný tvarohový koláč. No a delikatesou, ktorú pripravujem doma na sviatky je ovocná torta s tvarohom a želatínou.

vtáčie mlieko s medom

VTÁČIE MLIEKO S MEDOM

Dokonalá spomienka na detstvo, keď nám maminka pripravovala tento sladký mliečny dezert s nadýchanými obláčikmi snehu. Do tohoto receptu som pridala aj hladký tvaroh a tak je sladkosť výživnejšia.


ovocná torta s ricottou a želatínou

OVOCNÁ TORTA S RICOTTOU A ŽELATÍNOU

Predstavujem vám hviezdu našich rodinných osláv, je to ovocná torta s tvarohom a želatínou. Základ tvorí výborne našľahaná piškóta, plnku kvalintý tvaroh alebo riccota a vanilka, no a v želatíne je zaliateho kopec ovocia.


Tvarohový miláčik s čokoládou

TVAROHOVÝ MILÁČIK S ČOKOLÁDOU

Ďalšia dobrota môjho detstva, ktoprú som si chodila kupovať do mliečneho baru, to je tvarohový miláčik s čokoládou. Keďže mliečne bary sú dnes luxusom, pripravujem môjmu synovi miláčika doma. Je vynikajúci.


tvarohový strúhaný koláč recept

TVAROHOVÝ STRÚHANÝ KOLÁČ

Tvarohový strúhaný koláč, to je klasika, ktorá sa nikdy neomrzí. Pre mňa sú základom poctivé maslové cesto, tvaroch a šťavnaté hrozienka.

Ešte si prečítajte

Zanechať komentár

* Použitím tohto formulára súhlasíte s uložením a spracovaním vašich údajov na tejto webovej stránke.

VA-146072466-1