fbpx
Domov Jednoduché VIDEORECEPT: Bryndzová nátierka

VIDEORECEPT: Bryndzová nátierka

Autorka Jana Štrbková
Bryndzová nátierka

Bryndza je slovenský gastronomický poklad. Obsahuje obrovské množstvo probiotických baktérií. Dokonca stokrát viac ako jogurt. A tak je bryndzová nátierka megachutná bomba, ktorá podporuje dobrú náladu, imunitu, trávenie a labužnícky pocit zo života.

Bryndzová nátierka
Bryndza je slovenský gastronomický poklad. Obsahuje obrovské množstvo probiotických baktérií. Dokonca stokrát viac ako jogurt. A tak je bryndzová nátierka megachutná bomba, ktorá podporuje dobrú náladu, imunitu, trávenie a labužnícky pocit zo života. Jednoduché bryndzová nátierka, bryndzová nátierka recept, recept bryndzová nátierka, bryndzová pomazánka recept European
Bryndzová nátierka
Vynikajúca bryndzová nátierka, ktorej chuť vás dostane. 👩‍🍳
Vytlačiť recept
Porcie: 4 Čas prípravy:
Nutrition facts: 200 calories 20 grams fat
Hodnotenie 5.0/5
( 1 počet hlasov )

Ingrediencie

150 g bryndze, 150 g masla, 1 ks cibule, 1 ČL mletej červenej papriky, 1 ČL drvenej rasce, 1 ČL sterilizovaného chrenu, 2 strúčiky cesnaku, 1/2 ČL sójovej omáčky

Postup

Nátierku si jednoducho vymiešame v miske. Základ tvorí kvalitná ovčia nepasterizovaná májová bryndza. K brynzi pridáme zmäknuté maslo a vidličkou obe ohmoty spojíme. 

Pridáme nasekanú cibuľku, pretlačený cesnak, chren, drvenú rascu a sladkú mletú papriku. Dôkladne premiešame, aby sme vytvorili hladkú, jednofarebnú hmotu.

Pre chuť a vláčnu konzisteniu pridáme sójovú omáčku. 

Natierame na plátky domáceho chleba a posypeme nasekanou cibuľkou. 

 

Tip Medových motúzov

Bryndzová nátierka je bojovníkom v období viróz, pretože obsahuje veľa mliečnych probiotických baktérií, ktoré nám udržiavajú v dobrej kondícii črevá a teda aj náš imunitný systém. Nátierka obsahuje aj antibioticky pôsobiacu čerstvú cibuľku, cesnak, chren.

Ešte si prečítajte

Zanechať komentár

* Použitím tohto formulára súhlasíte s uložením a spracovaním vašich údajov na tejto webovej stránke.

VA-146072466-1