fbpx
Domov Vianočné pečenie Úžasné plnené košíčky

Úžasné plnené košíčky

Autorka Jana Štrbková
Recept na úžasné plnené košíčky

Desaťročia vládnu medzi našimi najobľúbenejšími vianočnými koláčikmi úžasné plnené košíčky. Orechové cesto spolu s maslovou plnkou a lahodnou čokoládovou polevou vytvárajú totiž úplne dokonalý sviatočné dezert.

Už dvadsať rokov pripravujem úspešné ženské časopisy, z mnohých spomeniem aspoň, že ako zástupkyňa šéfredaktorky som stála pri zrode Nového Času pre ženy, ako výkonná šéfredaktorka pri megaúspešnom štarte magazínu Evita a teraz pre vás ako šéfredaktorka spolu so svojimi skvelými kolegyňami pripravujem vynikajúci magazín Lenna. A práve naša milá čitateľka Lenny nám do redakcie poslala svoj skvelý rodinný recept na Košíčky, ktoré sa u nich pečú len na Vianoce.
Jana Štrbková
„Milá redakcia, cez sviatky pečiem vždy len overenú klasiku. U nás doma sú najobľúbenejšie plnené košíčky, ktoré sú dlhé desaťročia rodinnou špecialitou a pripomínajú mi detstvo. Pripravujem ich vždy len raz do roka, a to práve na Vianoce.“
čitateľka Júlia

Recept na úžasné plnené košíčky

Úžasné plnené košíčky

Plnené košíčky s čokoládovou polevou podľa vynikajúceho overeného receptu. Vianočné pečenie plnené košíčky, vianočné pečenie Slovenská kuchyňa
Videorecept titul
Videorecept popis
Vytlačiť recept
Porcie: 20 kúskov Čas prípravy: Čas varenia/pečenia:
Nutrition facts: 200 calories 20 grams fat
Hodnotenie 4.0/5
( 8 počet hlasov )

Ingrediencie

Na cesto:
150 g  masla, 100 g mletých orechov, 250 g hladkej múky, 80 g cukru, 1 vajce, 1 lyžicu kakaa, 1 prášok do pečiva, maslo na vymastenie plechových košíčkov
Na plnku:
5 vajec, 200 g práškového cukru, 1 vanilkový cukor, 250 g masla
Na polevu:
100 g horkej čokolády na varenie, 50 g masla
Na ozdobenie:
celé lúpané mandle

Postup

1. Pripravíme si cesto. Múku preosejeme spolu s práškom do pečiva a kakaom, v strede vyhĺbime jamku, pridáme cukor, na plátky nakrájanú heru, orechy a vajce. Vymiesime cesto. Prikryté dáme na dve hodiny odpočívať do chladničky.
2. Do maslom vymastených plechových košíčkov vtláčame cesto natenko tak, aby nám uprostred vznikla priehlbina. Pečiem pri teplote 200 °C asi 10 minút, do svetlohneda. Košíčky vyberieme z rúry, necháme trochu vychladnúť a vyklopíme.
3. Pripravíme si krém. Nad parou šľaháme dotuha vajcia s práškovým a vanilkovým cukrom, odstavíme a necháme za stáleho miešania vychladnúť. Nakoniec do krému vmiešame maslo. Plnku dáme do zdobiaceho vrecka a naplníme ňou košíčky.
4. Pripravíme si polevu. Čokoládu na varenie rozpustíme spolu s tukom nad parou a potrieme ňou povrch košíčkov. Nakoniec dozdobíme mandľou.

Ešte si prečítajte

Zanechať komentár

* Použitím tohto formulára súhlasíte s uložením a spracovaním vašich údajov na tejto webovej stránke.

VA-146072466-1