fbpx
Domov Koláče a zákusky VIDEORECEPT: Laskonky s parížskym krémom

VIDEORECEPT: Laskonky s parížskym krémom

Autorka Jana Štrbková
Laskonky s parížskym krémom recept

Základom každej dobrej slovenskej cukrárne bolo ponúkať vo výklade chrumkavé laskonky s parížskym krémom. Teraz si laskonky môžete pripraviť spolu so mnou, plním ich poriadnou dávkou čokolády a šľahačky.

Laskonky s parížskym krémom recept

VIDEORECEPT: Laskonky s parížskym krémom

Základom každej dobrej slovenskej cukrárne bolo ponúkať vo výklade chrumkavé laskonky s parížskym krémom. Teraz si laskonky môžete pripraviť spolu so mnou, plním ich kopcom čokolády a šľahačky. Koláče a zákusky laskonky s parížskym krémom recept European
Laskonky s parížskym krémom 💖 / Medové motúzy / Jana Štrbková
Vynikajúce laskonky s parížskym krémom ako z tej najlepšej cukrárne.
Vytlačiť recept
Porcie: 30 kusov Čas prípravy: Čas varenia/pečenia:
Nutrition facts: 200 calories 20 grams fat
Hodnotenie 5.0/5
( 2 počet hlasov )

Ingrediencie

Na krém:  0,5 l smotany na šľahanie, 150 g kryštálového cukru,  200 g horkej čokolády 60% , 250 g masla
Na laskonky: 6 bielkov, 330 g kryštálového cukru, 170 g mletých orechov 

Postup

Deň vopred si pripravíme parížsky krém. Smotanu na šľahanie zohrejeme spolu s kryštálovým cukrom do bodu varu. Do horúcej smotany primiešame nalámanú čokoládu. Keď je čokoláda dohladka vymiešaná s čokoládou, pridáme na kúsky nakrájané zmäknuté maslo, dohladka premiešame. Necháme vychladnúť, prekryjeme potravinocou fóliou a odložíme aspoň na 12 hodín do chladničky. 

Pripravíme si laskonky. Vo vodnom kúpeli šľaháme bielky a  kryštálový cukor. Začíname na nízkych otáčkach, pridáme na rýchlosti a šľaháme asi 15 minút. Hotový sneh je krásny lesklý. Sneh preložíme do misky a necháme vychladnúť. Do snehu prisypeme mleté orechy. Orechy jemne zapracujeme metličkou. 

Plech na pečenie vystelieme papierom na pečenie, prilepíme si ho o plech trochou snehu. Formu na laskonky položíme na papier na pečenie. Na formu rovnomerne rozotrieme bielkové cesto, zarovnáme ho veľkým nožom alebo cukrárskou špachtľou. 

Formu odstránime. Cesto vystačí na tri plechy laskoniek, tak si ich hneď pripravíme, pretože laskonky sú lepšie, keď cesto trochu zaschne na vzduchu. Plech vložíme do rúry vyhriatej na 130 ˚C, pečieme asi 12 - 15 minút, potom teplotu znížime na 80 - 90 ˚C a dosúšame asi 40 minút. Laskonky sú dobre upečené vtedy, keď sa ľahko oddeľujú od papiera.

Vychladený parížsky krém dotuha vyšľaháme. Naplníme ním zdobiace vrecko s ozdobnou špičkou. Polovicu laskoniek si otočíme spodnou časťou nahor a naplníme ho parížskym krémom. Prikryjeme druhou časťou laskonky. 

Tip Medových motúzov

Laskonky môžeme pripraviť z vlašských orechov, lieskovcov, ale aj mandlí či nesolených pistácií. V uzavretej nádobe vydržia nenaplnené aj dva týždne.

Ešte si prečítajte

Zanechať komentár

* Použitím tohto formulára súhlasíte s uložením a spracovaním vašich údajov na tejto webovej stránke.

VA-146072466-1