fbpx
Domov Milované potraviny Zázvor ochráni pred vírusmi

Zázvor ochráni pred vírusmi

Autorka Jana Štrbková
Zázvor chráni pred vírusmi

Zázvor podporuje imunitu, chráni pred náporom vírusov, urýchľuje zotavenie počas chrípky a prináša úľavu pri nádche. Počas mrazivých dní príjemne prehreje a prekrví celé telo.

Už v 9. storočí priviezli Španieli tento bylinný zázrak z Ázie. Stal sa obľúbenou ingredienciou kuchárov ale najmä bylinkárov. Kuchári ho hojne pridávali takmer do každého jedla. A niet sa čo čudovať. Chuť ďumbiera je výnimočná, sladkastá a ostrá zároveň. Jeho vôňa nás prekvapí svojou citrónovou sviežosťou. Pečte z neho chutné zázvorníky, ktoré sú balzamom na žalúdok, upokoja ho a zlepšia trávenie. Pripravujte s ním chutnú cuketu či baklažán alebo s ním a kari korením varte ryžu.

Keď sa chceš zotaviť pi zázvorový čaj pred jedlom.
Keď túžiš schudnúť, pi ho po jedle.

Výborný na chudnutie

V Číne zázvor už stáročia predpisujú na zohriatie a stimuláciu žalúdka. Miestni bylinkári čerstvý zázvor s úspechom používajú na vykašliavanie. Pokladajú ho za výborný stimulátor krvného obehu, za ideálny prostriedok na poriadne vypotenie a ochranu srdcovo-cievneho systému. Užívajú ho aj počas milostných hier, pretože je silným afrodiziakom. Pre všetkých, na koho sa počas zimy prilepí „kilečko“ navyše je tu ďalšia dobrá správa.

Zázvor vám pomôže schudnúť! Lekári tibetskej medicíny radia: keď sa chceš zotaviť pi zázvorový čaj pred jedlom. Keď túžiš schudnúť, pi ho po jedle.

Ešte si prečítajte

Zanechať komentár

* Použitím tohto formulára súhlasíte s uložením a spracovaním vašich údajov na tejto webovej stránke.

VA-146072466-1