fbpx
Domov Milované potraviny Granátové jablko proti vráskam: Prečo ho musíme jesť práve v zime?

Granátové jablko proti vráskam: Prečo ho musíme jesť práve v zime?

Autorka Jana Štrbková
Granátové jablko je vynikajúce proti vráskam

Neprestávajte polu so mnou snívať sen o večenej mladosti, pretože správna strava dokáže s naším telom aj dušou doslova zázraky. Granátovéjablko bojuje proti vráskam, je doslova plné mladosti. Určite si ho kupujte najmä počas zimy. Prečo?

Granátové jablko je krásne aromatické ovocie s osviežujúcou sladkokyslou chuťou ukrývajúcou vo svojich púzdrach až šesťsto semien. Aj preto ho naši predkovia už pred neuveriteľnými päťtisíc rokmi užívali ako prostriedok zabezpečujúci plodnosť a prílev bohatstva.

Bežne rastie v Stredozemí a už v stredoveku bolo toto ovocie preslávené ako elixír krásy a zdravia. Grécka mytológia nám hovorí, že keď urazená bohyňa Afrodita odišla zo svojho domova na Olympe, usadila sa na Cypre, mieste, kde sa zrodila a zasadila tam prvý granátovník. Afrodita je bohyňa lásky a aj preto je dodnes granátové jablko súčasťou každej cyperskej svadby. Hádže sa na zem pred novomanželmi tak, aby z neho vyletelo čo najviac zrniečok. Má to mladému páru zabezpečiť nielen veľa potomkov, ale aj bohatstva.

Ovocie prinášajúce úspech

Starí Egypťania, naopak, využívali toto ovocie ako antikoncepciu. Takmer všetky náboženstvá spomínajú vo svojich svätých písmach toto požehnané ovocie. V príbehoch a ponaučeniach symbolizuje množstvo jadierok ukrytých pod tvrdou šupkou veľa dobrých skutkov, bohatú úrodu, ale aj úspech a moc. Podľa Biblie by malo byť v granátovom jablku ukrytých 613 zrniečok, presne toľko, koľko je predpisov v Starom zákone.

Omladzuje bunky

Dnes už vieme, že toto ovocie v sebe ukrýva nezvyčajne veľa antioxidantov, hovorí sa dokonca, že najviac zo všetkých potravín. Omladzuje teda bunky celého tela. Jedzme ho teda, aby sme boli plné energie a mali krásnu, sviežu pleť aj v zime. A navyše s granátovým jablkom budeme sviežejšie a prekypovať omnoho lepšou náladou.

Ešte si prečítajte

Zanechať komentár

* Použitím tohto formulára súhlasíte s uložením a spracovaním vašich údajov na tejto webovej stránke.

VA-146072466-1